Valimiz Sayın Osman Kaymak, 17.08.2017 Perşembe günü saat 09.00’da Kavak ilçesini ziyaret ederek Kaymakamımız Hacı Hasan Gökpınar’ı makamında ziyaret etti.
 
        Valimiz Sayın Osman Kaymak’ı Kavak ilçesi Kaymakamlık ziyaretine gelişinde, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Kavak Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, il ve ilçe kurum müdürleri ve daire amirleri karşıladı.
 
        Karşılamanın ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak, Kaymakamımız Hacı Hasan Gökpınar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakamımız Hacı Hasan Gökpınar ilçenin tarımsal, ekonomik, sağlık, eğitim, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konular hakkında Sayın Valimize brifing vererek ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı.
 
        Kaymakamlığımız ziyaretinin ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak, İlçemiz Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu makamında ziyaret ederek, belediyenin ilçedeki yatırımları ve çalışmaları hakkında Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’ndan bilgi aldı. 
 
        Daha sonra Valimiz Sayın Osman Kaymak, ziyarete katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte Kavak Organize Sanayi Bölgesini gezip burada faaliyet gösteren bazı firmaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve firma sahipler yaptıkları çalışmalar, faaliyetler ve üretimleri hakkında Sayın Valimize bilgi verdi.
 
        Ardından Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte ilçemiz Emirli Mahallesinde bulunan Milli Güreşçi Yaşar Doğu Müzesi'ni ve Güreş alanını gezerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.
 
        Ziyaret ve incelemelerin sonunda, duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçemiz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Valimiz Sayın Osman Kaymak’a günün anısına fincan takımı takdim etti.
 
        Sayın Valimiz ziyaretin ve incelemelerin sonunda yaptığı açıklamasında, “Değerli Arkadaşlar; İlçe ziyaretlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün de Samsun ilinin yükselen bir değeri olan Kavak ilçemizi ziyarete geldik. Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunduk. Aldığım bilgi doğrultusunda özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla Kavak ilçesinin çehresi değişmiş ve yaşam kalitesi artmış. Bizlerde bu toplantılarda Samsun’u ve Samsunluları daha yakından tanıma, sorunları belirleme ve çözüm üretme noktaları konusunda birlikte akıl üretmeye çalışacağız. Bütün ilçelerimizin gelişmesi, kalkınması ve yaşam kalitesinin artması için mücadelemizi sürdüreceğiz.  Hep birlikte bütün kurumlarımızla birlikte çalışmaya devam edip, yapılan yatırımların sürdürülmesine katkı sağlayacağız.”dedi.
 
        Ziyaretin ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak ilçeden ayrıldı.