Kavak Kaymakamı Hasan GÖKPINAR, İŞKUR Samsun İl Müdürlüğü ile Kavak Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan yaşlı ve hasta bakım ile örgü bebek yapım kurslarını ziyaret etti.
     
        İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah YANGÖZ’ün de katıldığı ziyarette, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf TANRIÖVEN'den çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakam GÖKPINAR, düzenlenen kursların önemli olduğunu vurguladı.
    
         Kaymakam GÖKPINAR, meslek edindirmeye yönelik bu tür kursların, vatandaşlarımız için fırsat olduğuna dikkati çekerek, "Kursa katıldığınız her gün için 25 TL alıyor, bu sayede aile bütçesine az da olsa katkı sağlıyorsunuz ve en önemlisi kendinize meslek edinebiliyorsunuz. Kursun ardından alacağınız sertifika ile Kaymakamlığımız tarafından hayata geçirilen “ Temiz Evim “ projesi gibi vatandaşımızın yararına yapılan projelerde çalışma fırsatı yakalayacaksınız. Örgü bebek yapım kursunda kursiyer olarak eğitim alan bayanlarımız da üretimlerini satarak para kazanabilecek." dedi.
    
        Kursiyerler de kendilerine bu tür imkânlar sağlandığı için memnun olduklarını, hem boş zamanlarını verimli geçirdiklerini hem de zanaat sahibi olabildiklerini ifade ettiler.