Kaymakamımız Hasan GÖKPINAR’ın projesi olan,“ DÜNYAYA HOŞ GELDİN BEBEK” Projesi kapsamında, 3294 sayılı Kanunun hedef kitlesinde bulunan ailelerimizden yeni bebeği doğmuş olan vatandaşlarımızın hane ziyaretleri yapılmaya devam ediliyor.
Proje kapsamında, anne adaylarına bebek yetiştirme konusunda bilimsel bilgiler aktarabilmek, anne adaylarının sosyal çevreden edindikleri yanlış bilgi ve deneyimleri bebeklerinde denemesini önlemek, anne adaylarının bebeklerin gelişim aşamalarına karşı hazırlıklı olmasını sağlayarak bilinçli bir tavır sergilemesini sağlamak ve anne adaylarının bu özel gününde yanlarında olarak, yeni doğan bebek setleriyle onların mutluluğuna ortak olabilmek amaçlanıyor.
Ayrıca anne adayları bebek bakımı, bebek psikolojisi, bebek beslenmesi, bebek gelişimi ve bebek hastalıkları gibi pek çok konuda bilgilendiriyor ve bilinçlendiriliyor.
Aileye ihtiyaçları olması durumunda Kavak Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat etmeleri konusunda da bilgi veriliyor.
         Ziyaret edilen aileler ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirterek, böyle bir proje gerçekleştirildiği için teşekkür ettiler.