18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen tören, Kaymakam Hasan GÖKPINAR ve Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU’nun Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Kaymakam Hasan GÖKPINAR’ın yanı sıra Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU, Kavak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Necati MENEK, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş İsmail KARAKÖSE, kurum amirleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşların hazır bulunduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
 
Daha sonra Kavak Merkez Kabristanlığına geçilerek şehitlik ziyareti yapıldı. Şehidimizin kabri başında Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunularak tüm şehitlerimize dualar edildi.
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü etkinlikleri daha sonra Kavak Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programla devam etti. Hazırlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra “18 Mart Çanakkale Savaşı” adlı belgeselin sine vizyon gösterisinin ardından şiirler okundu. Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
 
       Kavak Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programı Kaymakam GÖKPINAR, Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU, Kavak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Necati MENEK, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş İsmail KARAKÖSE, kurum amirleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar da izledi.